Σάββατο 17 Αυγούστου 2013

ΦΙΛΙΚΟ:ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ -Α.Π.Ο. ΑΤΑΛΑΝΤΗ 1-1

Μετά από μια μέτρια εμφάνιση η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη με σκόρ 1-1 με την ομάδα του Ελατειακού στο γήπεδο της Ελάτειας.Η ομάδα μας εμφανώς κουρασμένη απο την σκληρή προετοιμασία δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο.Οι παίκτες μας είχαν καλά διαστήματα καλής κυκλοφορίας αλλά έλειπε η διάρκεια στην απόδοση.Το πρώτο ημίχρονο έλειξε 0-0 με ελάχιστες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες.Στο δέυτερο 45λεπτό η ομάδα μας προηγήθηκε στο 60'με τον (υπο δοκιμήν) Πιπεριά,ενώ επτά λεπτά αργότερα στο 67' ισοφάρισε με πέναλτι ο Στάθης για την ομάδα του Ελατειακού.Τέλος ο προπονητής μας Άγγελος Κυριάκος δοκίμασε αρκετούς παίκτες και είχε την δυνατότητα να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου.