Το παρακάτω άρθρο είναι από την εφημερίδα "Ημέρα" της Λαμίας.
Το ρεπορτάζ είναι του κ. Παναγιώτα Καρανίκα

"Αν και ο Τυμφρηστός προηγήθηκε στο 29΄ δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό της
ισοπαλίας αφού γνώρισε την ήττα από την Αταλάντη με 1-2.Οι γηπεδούχοι στα πρώτα
45 λεπτά ήταν καλύτεροι από την ομάδα της Αταλάντης αλλά δεν κατάφερε ναπετύχει ένα
ακόμη τέρμα.

Οι φωνές του προπονητή της Αταλάντης Άγγελου Κυριάκου έπιασαν τόπο αφού η ομάδα του βγήκε μεταμορφωμένη στο δεύτερο 45λεπτο παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο με πάρα πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αθανασίου. Σε αντεπίθεση της Αταλάντης ο Αθανασίου και πάλι χτύπησε για δεύτερη φορά χαρίζοντας την νίκη στην ομάδα του. Αυτή είναι η ομορφιά του ποδοσφαίρου εκεί που οι γηπεδούχοι ήταν να πετύχουν το γκολ της νίκης είδαν στο επόμενο λεπτό 71΄ την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα τους. Η νίκη της Αταλάντης ήταν πέρα για πέρα δίκαιη με την εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου.Στο πρώτο ημίχρονο πρώτη καλή ευκαιρία
για την Αταλάντη στο 20΄ όταν το πλασέ του Αθανασίου η μπάλα θα περάσει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.
   Στο 29΄ ο Τυμφρηστός θα ανοίξει το σκορ. Ο Χριστόπουλος θα εκτελέσει το κόρνερ, ο Σεντής έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Παπαγεωργίου, ανοίγοντας το σκορ 1-0.
   Στο 32΄ ο Δημουλάς μπήκε στην περιοχή έβγαλε τη σέντρα και ο Σούλιος δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα.
   Στο 41΄ο Παπαγεωργίου χρειάστηκε να βγει εκτός περιοχής για να σταματήσει τον
Τζαβαλή που έβγαινε μόνος του τετ α τετ.
   Στην επανάληψη στο 50΄ ο Σταμόπουλος θα κάνει την σέντρα σουτ από δεξιά και η μπάλα θα περάσει κόρνερ.
   Στο 54΄ ο Μπάρκας  έκανε μπαλιά τρύπα στον Αθανασίου με τον τελευταίο να κάνει το πλασέ και να ισοφαρίζει (1-1).
   Στο 55΄ ο Σούλιος ξέφυγε από τους αμυντικούς της Αταλάντης και ο μέσος των γηπεδούχων έκανε το σουτ και ο Παπαγεωργίου έσωσε την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση.
   Στο 61΄ο Καραμήτρος έδωσε πάσα στον Μπαρμπούνη με τον τελευταίο να κάνει το σουτ και να μπλοκάρει ο Γκογκορώσης.
Στο 71΄ οι γηπεδούχοι βγήκαν υπέροχα στην κόντρα με τον Σούλιο να δίνει στον Χριστόπουλο ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Παπαγεωργίου να σώνει με τα πόδια.
   Ακριβώς στην αντεπίθεση η ομάδα της Αταλάντης κατάφερε ότι δεν κατάφεραν οι γηπεδούχοι ο Αθανασίου ξέφυγε και σε τετα τετ πλάσαρε τον Γκογκορώση γράφοντας το τέλικο 1-2.

ΤΥΜΦΡΗΣΤΟΣ:Γκοργορώσης Θ, Χρι-